DANIŞAN GÖRÜŞLERİNDEN

BAZILARI

Seanslarımda hayatlarına dokunduğum güzel insanların kendilerini iyi hissettiğini görmek ve böylesine güzel geri bildirimler almak benim için gurur ve mutluluk verici.

Tarafıma iletilen bildirimlerin bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Uzm. Klinik Psikolog Erkan ÇİFTE

 

T.S

T.S

Konum

Merhaba Erkan hocam,
Size teşekkür etmek amacıyla bu iletiyi yazmaya karar verdim. Türkiye’de yaşayan insanlara karşı ileri tarihlerde nasıl bir yaklaşım göstermem ve davranmam konusunda sizden oldukça değerli ve gerekli bilgiler alıyorum. Anlatım tarzınız çok açıklayıcı ve akıcı. İnanıyorum ki, sizden aldığım temel ve gerekli tüm bilgiler bana çok yardımcı olacak. Ki, genel anlamda hiçbir şeyi asla kolay beğenen biri değilim. Ama stiliniz çok güzel. Avrupa yaşamının verdiği birikimlerle ve sizden aldığım ve alacağım bilgilerle, kendi açımdan gelecekte çok iyi şeyler yapacağımdan kesinlikle sayenizde emin oldum. Henüz iki kez orada bulunmuş olmama rağmen büyük bir haz aldım ve gelecek için doğru yolda olduğumu, güzel şeyler başaracağımı ve doğru adresi bulduğumu gördüm.
Tüm bu güzel nedenlerden dolayı size sonsuz teşekkürler ediyorum. İyi ki sizin gibi güzel yürekli ve özverili insanlar her şeye rağmen var.
Sağ olun.
Ayrıca, çalışma arkadaşlarınıza da yakınlıkları ve yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim.
Saygı ve sevgilerimle
T.S

A.A

A.A

Konum

İnsan, nasil ki kalbini ve dusuncelerini herkese emanet edemiyorsa ruhunu da emanet etmemeli ömür denilen bu çetrefilli, yorucu, karmasik ,upuzun yolda. Her seyin, herkesin basina gelebilecegi dusuncesini bilmemize ve sorunlarimizi kendi gucumuzle astigimizi zannetmemize ragmen cogumuz, cogu zaman aldigimiz acik veya saklı, alelade veya bastirilmis yaralarin hayatimizi nasil etkiledigini, pusuya yattigi yerden nasil ve hangi kostümü giyerek ne zaman  karsimiza cikacagini bilmeden yasiyoruz. İhmal ediyoruz, erteliyoruz kendimizi ve kalbimizi iyi olduğumuzu zannederek.
Bugun elestiri oklarini acimasizca saplayan, bilir kisiymişçesine eleştirip otekilestiren ve bunu insan kazanma yolunda bir adımmış gibi algilayanlarin cogunlukta oldugu bir dunyada yasarken, ben bununla iyi hissedemedigini algilayip, farkindaligi ve farkliligi olmasi gerektigine inananlardanim.
İşte, bu yuzden Erkan ÇİFTE’nin kapisini caldim; korkulari, sırları, utanmayı ve benden haric her seyi kapinin disinda birakip; yureklilikle, gonullukle ve en onemlisi iyi hissettirecegine inanip ona guvenerek…İcimde kilitledigim butun kapilarin anahtarini verdigi guvene emanet ederek…
Beni, ruhuma cikacagim bu bol yuzlesmeli ama kendimi suclamadan aksine kendimi sevmeyi ve icimdeki gizil gucu gostererek bu yolculukta bana yoldas, rehber olacagina inanarak yaptığımiz ilk gorusmenin sonucunda “ne kadar dogru bir karar verdigimi” gormus olmanin gulumsemesiyle ayrildim yanindan.
İste, ben iyilesmek ve guzellesmek adina “ruhumu, kalbimi, düşüncelerimi ve en onemlisi de artik daha mutlu ve sağlıklı olacak olan o kadini” Erkan ÇİFTE’nin danisan-danismandan cok daha ote olan ‘yol arkadasligina’ emanet ediyorum.
İçim, ilk defa bu kadar rahat…
G.B

G.B

Konum

Erkan Bey Mutsuz ve motivasyonumun düştüğü her an aklıma geldiğiniz ve kendime alternatif düşünceler, aktiviteler yaratabilmeyi bana öğrettiğiniz için teşekkür ederim. Evden ayrılışımın 1.yılı bitti. Biliyorsunuz emlak işi yapıyorum ve bugün ben buyuk bir projenin komple satış yetkisini aldım. Yani hayatımın dönüm noktası olabilecek bir işe imza attım. Psikolojimin rahatlamasında sizin de emeğiniz olduğunu düşünüyorum. Minnetle..

Y.K

Y.K

Konum

Yaşam içinde kaybolmak” günümüzde çokça duyduğumuz bir deyim oldu. Hayat koşturmacası, iş, güç derken ne yaşadığımızı ne düşündüğümüzü ne hissettiğimizi bile farkedemiyoruz. İşte Erkan bey burada devreye giriyor. Hem hoş bir sohbet hemde inanılmaz bir aydınlanma yaşıyorsunuz. Hayatımda fark yarattığı için kendisine teşekkür ederim.

A.A

A.A

Konum

Yaşadığı hayatı kendine ait hissetmeyen, son zamanlarda kendini tanıyamayan biri olarak içinde bulunduğum girdaptan -bu sen değilsin-  çırpınışlarıyla ayağını yere hızla vurup aynı hızla yukarıya çıkmam gerektiğine inandığım anda Erkan Bey’in sayesinde çıktım suyun yüzeyine.
Sizde bunu fark ettiyseniz yada işlerin yolunda gitmediğini hissediyorsanız Erkan Bey’in penceresi size ışık olacaktır.
M.K

M.K

Konum

30 yaşındayım. 16 yaşından beri bipolar hastasıyım. Çok düştüm ve çoğunda çok zor kalktım. Her kalktığımda tekrar düştüm. Sonra Erkan beyi tanıdım. Ben ama dedikçe hayır dedi ve gülümsedi. Anlatamadıklarını anlatabiliyordu bakışlarıyla ve bunu hissediyordunuz. Pragmatizmde ifrat ve tefrite düşmekten beni kurtardı. Bahaneleri bitir, ama deme ve yürü sadece, diyordu. Nasıl algılarsan öyle yaşar gidersin deyip bana yeniliği öğretti. Standart olandan uzaklaş kendini yarat ve bunu yaparkende hayatın akışı içinde kimliğini sürdür dedi hep. Uygulamada her gün başarılar elde ediyorum. Her şeyin bir fırsat olduğunu öğrendim onun sayesinde. Ben sana bunları söylüyorum ama her şey senin elinde. Kendin ol dedi. Diyorlar, söylüyorlar, seni geri bırakır. Unutma bir kez varsın daha yoksun diyerek içimdeki metafizik gerilimin ateşini canlandırdı ve bu ateş her an daha büyüyor. Bir söz var nasıl derler; önce yaşamak. Bunu öğrendim.

Ç.A

Ç.A

Konum

İyi ki rastlamışım size, yoksa böyle farklı düşünüp çalışamazdım. Sizin yeriniz benim için hep ayrı olacak ve her zaman ilhamımın sizden geldiğini göreceksiniz 
T.A

T.A

Konum

Erkan Bey şeffaf ve açık düşüncelerim abartısız siz çok iyisiniz. Herşey için teşekkürler ve hala başım sıkışsa napabilirim diye arayabileceğim fikir soracağım birinin olması da beni çok mutlu ve güvende hissetttiriyor. İyi ki varsınız.
B.B.

B.B.

Konum

Her saniyenin verimli geçtiğini hissettiren bir Psikolog Erkan Çifte. İşini severek ve titizlikle yaptığı için duygu durum haritanızı çıkarır, bakış açınızı genişletir ve bakamadığınız noktalardan bakabilmenizi sağlar. Sonuç olarak; daha mutlu, yenilenmiş olarak devam edersiniz hayatınıza. Bu yüzden en kısa sürede kendisiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Psikolojine ne iyi gelirse onu yap!