Bu yazıyı okuduğuna göre hayatında karar vermekte zorlandığın ve bu şekilde gitmesine daha fazla tahammül etmek istemediğin bir şeyler var demektir. Çözüm için bir yerlerden başlamak gerektiğini düşünüyor olman kendini önemsediğinin ve kendin için bir şeyler yapmak istediğinin önemli bir göstergesi.

Evet bence de sen çok önemlisin. Hatta bugünden itibaren hayatındaki en önemli kişi kendin olmalısın.

Başkalarını mutlu etmek için veya başkaları üzülmesin diye karar almaktan kaçman, bir şeylerin düzelmesini aylardır belki de yıllardır bekliyor olman başkalarının kurallarını belirlediği hayatı yaşaman demektir ve oldukça mutsuz edicidir.

Biz değersizlik veya yetersizlik duyguları ile yetiştirilen bir toplumda yaşıyoruz. Eğer sen kendine değer vermeyi öğrenmezsen başkalarını mutlu ederek ve tavizler vererek onların sana vereceği değeri beklemekten başka yolun olmaz.

Bu katlandığın hayatın önemsediğin ve sana fayda sağladığını düşündüğün bir tarafı mutlaka var. O fayda her ne ise onu tek başına sağlayamayacağını düşünüp korkarsın ve kendinde adım atma cesaretini bir türlü bulamazsın. Sadece bir şeylerin olmasını beklersin. Sadece beklersin. Her ne olacaksa kendi kendine olsun istersin. Bazen de içinde bulunduğun bu duruma sevgi, aşk, sorumluluk, vicdan, güçsüzlük, çaresizlik gibi kılıflar bulup kendini yıllar boyu kandırır, ökenle, ağlamalarınla her gün içini yiye yiye mutsuzluğunu sürdürürsün.

Seanslarımda danışanlarımın farkındalıklarını arttırmak üzerine bir yol izlerim. Onları uzak kaldıkları mutlulukları ve hayattan istekleri ile ilgili konuşturmaya çalışırım.

Tüm seanslarım psikoeğitim ile başlar. Danışanlarıma seans aralarında küçük psikoloji eğitimleri veririm bu kendilerini ve başkalarını anlamalarına oldukça fayda sağlar. Kendi kendine yapabileceklerini, risk alma cesaretlerini, görmediklerini, isteksizliklerini, yanlış değerlendirdiklerini gerçek ihtiyaçlarını birlikte anlar cesurca seçimler yaparız. Ve seçimlerimizin, tanımladığımız bedellerini öderiz.

Bu bir yolculuğun başlangıcı ise seninle ve şu anda vereceğin karar ile başlayacak. Bu kararı vermeye ve bir şeylere başlamaya hazırsan benimde yanında olacağıma ve sana keyifle eşlik edeceğime emin olabilirsin. Aşağıdaki formdan veya iletişim bilgilerimden dilediğin zaman bana ulaşabilirsin

Unutma tek önemli olan sensin

Uzm. Klinik Psikolog Erkan ÇİFTE

 

Seans Randevusu Almak İçin